Registrovat Přihlásit

Jak vybrat bělicí pastu?

Při výběru bělicí zubní pasty jistě narazíte na slůvko abraze. Do češtiny ho lze přeložit jako „obrušování“ a označuje ztrátu tvrdých zubních tkání. K abrazi dochází mechanickým působením hrubých částic na povrch zubu, jehož zdrojem dříve byly mimo jiné i hrubé částice v bělicích zubních pastách.

Míra abrazivity bělicích past je určena třístupňovou škálou. Zubní pasty s nízkou abrazí 0 -70 RDA, středně abrazivní se pohybují v rozmezí 70 - 100 RDA a vysoce abrazivní v rozmezí 100 - 150 RDA. Vysoce abrazivní pasty nedoporučujeme používat, protože by mohli poškodit vaše zuby - pasty s vysokou abrazí v naší nabídce samozřejmě nenajdete.

Dnešní bělicí zubní pasty ale již nepůsobí na principu mechanického obrušování zubů, nýbrž především na chemickém působení přírodních enzymů, peroxidů, jedlé sody a aktivního uhlí.

Bělicí zubní pasty odstraňují především povrchové zabarvení zubů a napomáhají k udržení zářivě bílého úsměvu. Pokud je však zabarvení zubu silnější a bělicí pasta si s ním nedokáže poradit, doporučujeme použít sadu pro domácí bělení, nebo konzultovat bělení zubů se svým zubním lékařem.

Bělicí pasty ocení především milovníci kávy, čaje a červeného vína. Správným výběrem bělící pasty si můžete tyto poživatiny v klidu konzumovat a nemusíte si lámat hlavu se zabarvením zubů.

Nejúčinnější bělicí pastou v boji proti skvrnám na zubech po kávě je zubní pasta Swissdent Extreme Whitening.

Pokud se chystáte na první rande a potřebujete bílé zuby okamžitě, pak jsou tu  bělicí pasty Signal, které mají okamžitý bělicí účinek, který je však dočasný.

Nejoblíbenější bělicí pastou je pak zubní pasta Opalescence, která nejen že odstraňuje povrchové zabarvení zubů, ale také nechává výrazně svěží dech po vyčištění.

Určitě také stojí za zmínku kolekce bělicích zubních past Curaprox Be You, které vás ohromí svými příchutěmi svěžího ovoce.

Zubní bělicí pasty doporučujeme kombinovat s použitím bělicí ústní vody - pro efektivní účinek dodržujte několika minutový rozestup.