Registrovat Přihlásit

Elmex Erosion Protection ústní voda 400ml

Elmex Erosion Protection chrání před ztrátou zubní skloviny. Posiluje zubní sklovinu, pomáhá, aby zubní sklovina byla odolnější vůči erozivním účinkům kyselin.

Není skladem
169 Kč
  • Značka: Elmex
  • Kód výrobku: ZK-464

Elmex EROSION PROTECTION ústní voda 400ml

Chrání před ztrátou zubní skloviny. Posiluje zubní sklovinu, pomáhá, aby zubní sklovina byla odolnější vůči erozivním účinkům kyselin.

Eroze zubů je definována jako ztráta zubní skloviny, způsobená přímým kontaktem zubů s kyselinami pocházejícími např. z nápojů, jídla či ze žaludku. Tyto kyseliny mohou poškozovat a postupně rozpouštět zubní sklovinu.

Příklady kyselých potravin:

* ovoce, zejména citrusové plody

* salátové dresinky s octem

* kyselé sladkosti

 

Příklady kyselých nápojů:

* kola/nealkoholické nápoje

* džusy

* izotonické nápoje

* ovocné čaje/ledové čaje

* víno

 

Rizikové faktory, jako je nízká tvorba slin a určité léky, mohou proces eroze urychlit.

Pokud není předcházeno postupu počínající eroze zubů, důsledkem může být viditelná ztráta zubní skloviny, změna barvy a hypersenzitivita zubů. V těch nejzávažnějších případech je pak nutné nahradit poškozené zuby můstkem či korunkou.

 

Eroze zubů je rostoucím problémem. Postožena je zhruba jedna třetina populace. Zejména lidé s více z popsaných rizikových faktorů by se měli před zubní erozí chránit.

Ústní voda Elmex Erosion Protection s novou účinnou kombinací aktivních látek - chloridem cínatým a aminfluoridem ve vědeckých studiích prokázala vynikající ochranu před zubní erozí. Kromě toho aminfluorid chrání před zubním kazem.

Není určeno pro děti